Yer Altında Çalışmalarımız Sürüyor

-Pandemi nedeniyle bazı kısıtlamalara gittiklerini belirten Murat Güreşçi “ Bizim için önemli olan insan sağlığı, aldığımız tedbirler kapsamında çalışanlarımızın sağlığını tehdit edecek tüm risklerden kaçınıyoruz, yer altında çalışmalarımız sürüyor, 2023 yılı sonuna kadar rezerv enin devam edeceğini düşünüyoruz” dedi.

Bölgeye yaptığı katkıları ile ön plana çıkan Çayeli Bakır işletmelerinin 2023 yılı sonunda yer altındaki rezervlerinin bitmesi ile işletmenin kapatılacağı belirtildi.

1983 yılında kurulan ve 1994 yılında çalışmalara başlayan Çayeli Bakır işletmelerinde bugüne kadar 1600 kişinin çalıştığı bunlardan 1000 dolayında kişinin ise emekli olduğu belirtildi.

Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Murat Güreşçi Pandemi kurallarına uygun olarak çalışmalara devam ettiklerini belirterek gece vardiyasını kaldırdıklarını söyledi. Güreşçi “ Bazı alanlarımızı kapattık, çalışanlarımıza karşı duyarlılığımız var, onların sağlığı bizim için önemli, bölgesel çalışmalarımız var” dedi.

Kaymalar nedeniyle işletmenin çevresinde bulunan tüm arazileri satın aldıklarını belirten Güreşçi “ Kamuoyunda yanlış anlaşılmalara neden olan bazı olaylar gelişti, satın aldığımız arazilerde yeni yol ve duvar yapma çalışmalarımız var, tabii bunu kamuoyuna yanlış aktaranlar var, bölgede oturan bazı aileler mezarlarının satın aldığımız arazilerde kaldığını söylediler. Doğrudur ve bu mezarlıklar için yer yaptık ve bunların taşımasını yapacağız, çoğunluk taşınmasından yana birkaç kişi karşı çıkıyor, bugüne kadar bölgemizde hiçbir insanı mağdur etmedik” dedi.

Genel Müdür Murat Güreşçi Çayeli Bakır işletmeleri olarak birçok projeye destek verdiklerini belirterek “ Bunları kamuoyu ile paylaşmayı uygun bulmuyoruz. Biz bölgeye ne kata biliriz bunun düşüncesindeyiz, zaman zaman aleyhte konuşanlar olabilir, biz işimizi yapıyoruz ve en iyi şekilde yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Muhammet Delal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Prof. Dr. Dursun 'Mobbing' Kurbanı Mı?

Cum Mar 19 , 2021
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Bölüm Başkanı Prof. Dr. Engin Dursun’a görev yaptığı hastanede mobbing uygulandığı iddia edildi. Dursun Rize’deki geleceğini Ankara’da ailesinin yanında değerlendirdiği bilgisi alındı. Rize’de yıllardır görev yapan ve hastaları tarafından sevilen bir doktor olan KBB Bölüm Başkanı Prof. Dr. […]