YENİ YÜZÜYLE HİZMETE AÇILDI

İçişleri Bakanlığımızın vizyon projelerinden biri olan Konsept Nüfus Müdürlükleri kapsamında yenilenen Rize İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü Valilik Binası, zemin katta yapılan açılışla hizmete girdi.

Rize İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü Yeni Yerinde Hizmet Vermeye Başladı

Rize İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünün açılış programına Rize Valisi Kemal Çeber, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Vali Yardımcıları Gülhani Ozan Sarı, Bayram Sağır ve Sedat Sezik, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, il Özel İdare Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Enes Tüfekçi ve kurum müdürleri katıldı.

Vali Çeber, açılışta yaptığı konuşmada vatandaşlara en kaliteli hizmeti ulaşılabilecek en kolay şekilde vermeye çalıştıklarını vurguladı.

Rize İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü Yeni Yerinde Hizmet Vermeye Başladı

Mevzuatlar Çerçevesinde Yeni Düzenlemeler Yapıyoruz

Valilik Binaları ve Hükümet Konakları ile ilgili bulunan Mevzuata göre düzenleme yapıldığını belirten Vali Çeber; “Valilik Binaları ve Hükümet Konakları içerisinde yer alan kurumların yerleşimini düzenleyen bir mevzuat bulunmakta. Bu Mevzuata göre vatandaşların en yoğun şekilde hizmet aldığı ve dezavantajlı vatandaşların en çok uğradığı hizmet birimleri Kamu Hizmet Binalarının en rahat ulaşılabilecek noktalarında olması gerekiyor.

Bu doğrultuda kolay ulaşılabilir kurumlarımızın başında Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerimiz ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları gelmekte.

Rize Yeni Düzenlemeleri En İyi Şekilde Uygulayan İllerden Biri

Vali Çeber, yeni planlamanın tüm Türkiye’de uygulandığını belirterek, “ Yeni yapılan Hükümet Konakları ve Hizmet Binaları bu şartlara uygun olarak planlanıyor. Mevcut binalar ise şartlara uygun olarak dönüştürülüyor

Bu planlama Türkiye genelini kapsayan bir proje. Rize bu projeyi en iyi şekilde hayata geçiren illerden biri oldu. Nüfus hizmetlerini elimizdeki fiziki şartlara göre yapabildiğimiz en iyi şekle getirdik.  Vatandaşlarımız en yoğun olarak aldıkları bu hizmete en kolay şekilde ulaşabilecekler.

Rize İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü Yeni Yerinde Hizmet Vermeye Başladı

20 Yılda 100 Yıllık Değişim Sağlandı

Vali Çeber, Türkiye’nin kamu hizmet dönüşümünde çok önemli adımlar attığını ifade ederek, “ Özellikle son 20 yıldır, Türkiye’de ki kamu hizmet dönüşümünde, bu dönüşümü en çok, en hızlı şekilde ve içeriği en bol olarak yapan idarelerden birisi Nüfus İdaresidir. Hem e-hizmet hemde dijital hizmet noktasında 20 yılda 100 yıllık bir dönüşüm yaptılar. “dedi

Vali Çeber, konuşmasının son kısmında Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünün yeni hizmet yerinin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, vatandaşlarımıza hayırlı olması temennisinde bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından Vali Çeber ve beraberindekiler Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünü gezdiler.

Rize İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü Yeni Yerinde Hizmet Vermeye Başladı