Yeni reformlar ile güçlü ve kaliteli büyüyen bir Türkiye’yi hep birlikte inşaa edeceğiz.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Rize Şube Başkanı Recep Ali Karakoyun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı reform paketini olumlu bir gelişme olarak karşıladıklarını kaydetti.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Rize Şube Başkanı Recep Ali Karakoyun, reform paketinde küçük esnafa yönelik vergi muafiyeti ve beyan yükümlülüğünün kalkmasının koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan tedbirler kapsamında zor durumda kalan esnaf için güzel bir hediye olduğunu ifade ederek, “Yeni reformlar ile güçlü ve kaliteli büyüyen bir Türkiye’yi hep birlikte inşaa edeceğiz.” dedi.

Karakoyun, yaptığı açıklamada, ekonomi reform çalışmalarının öz itibarıyla yatırım, üretim, istihdam ve ihracat temelinde üretimde verimlilik sağlanarak potansiyel büyümeyi hedeflediğini kaydederek, “Kurumsal yapının güçlendirilmesi, yatırımların teşvik edilmesi, iç ticaretin kolaylaştırılması, rekabet politikaları, piyasa gözetimi ve denetiminin reforma dahil edilmiş olması çok geniş kapsamlı bir çalışma olduğunu gösteriyor. Ayrıca küçük esnafa yönelik vergi muafiyeti ve beyan yükümlülüğünün kalkması bu zor günlerde güzel bir hediye oldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış oldukları reform paketlerini olumlu bir gelişme olarak karşıladık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a esnafımız adına çok teşekkür ediyorum. Yeni reformlar ile güçlü ve kaliteli büyüyen bir Türkiye’yi hep birlikte inşaa edeceğiz.” dedi.

Karakoyun, Rize’nin ve Karadeniz Bölge illerinin 6. Bölge teşvik kapsamına alınması için konuyu ASKON olarak Cumhurbaşkanına ilettiklerini ifade ederek, “ASKON olarak sayın Cumhurbaşkanımızdan Anadolu’nun kalkınması için; sadece Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizi kapsayan 6. bölge teşvik kapsamının İstanbul’a çok fazla göç veren iç Anadolu ve Karadeniz’deki şehirlerimizi de kapsaması ile büyükşehirlere göçün önlenmesinin sağlanabileceğini ilettik. ASKON olarak Anadolu’nun kalkınmasının sanayileşmeden geçtiğini sürekli söylememizle beraber, bu konuda tüm iş insanlarımızla beraber Anadolu’ya yeni fabrikalar kurmak için kolları sıvadık ve yatırımlara başladık.

Muhammet Delal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

RTEÜ, Türkiye'nin dış bağımlılığını ortadan kaldırdı!

Paz Mar 14 , 2021
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü gerçekleşen çalışma ile dünyada sayılı ülkelerin üretimini gerçekleştirdiği, Türkiye’nin de dışarıdan ithal ettiği süper iletken malzeme üretimi yapıldı. Üretilen malzemenin Türkiye’nin en büyük tek kristal süper iletkeni olduğu belirtiliyor. Sağlık sektöründen sanayiye kadar birçok alanda kullanılan ve manyetik taşıma kapasitesi […]