Yaş Çay Destekleme Bedelleri Ödeme Tarihi Belli Oldu


Tarım ve Orman Bakanlığının 2020 yaş çay destekleme primlerinin ödemeleri için Hazine ve Maliye Bakanlığına ödeme bilgisini sunduğu bilgisine ulaşıldı.

Yaş Çay Destekleme Bedelleri Ödeme Tarihi Belli Oldu
ÇAYKUR, yaklaşık 190 bin yaş çay üreticisine yaklaşık 190 milyon lira destekleme primi ödeyecek. olay53 haber muhabirimizin Bakanlık kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Tarım ve Orman Bakanlığının ödemelerin yapılması için Hazine ve Maliye Bakanlığına bilgilendirmede bulundu.

Bu kapsamda Hazine ve Maliye Bakanlığının çalışmalarını tamamlaması halinde 26 Mart Cuma akşamı saat: 18.00’dan sonra üreticilerin ilgili banka şubelerine ödemeleri göndereceği bilgisine ulaşıldı. Ödemelerin Cuma günü akşamına yetişmesi halinde üreticiler 29 Mart Pazartesi gününden itibaren hesaplarındaki parayı çekebilecek.

Çalışmaların tamamlanamaması durumunda ise ödemelerin bir sonraki Cuma gününe kalmasının söz konusu olduğu ancak bu durumun düşük bir ihtimal olduğu öğrenildi.

Muhammet Delal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bu 500 Kişi, İşsiz Olan Kardeşlerimize İş Olsun.

Per Mar 25 , 2021
Rize Bağımsızlar Hareketi Başkanı Ensar Özçelik Çaykur’ a alınacak 500 işçi, işsiz olan kardeşlerimize iş olsun” dedi Bu 500 Kişi, İşsiz Olan Kardeşlerimize İş Olsun. Rize Bağımsızlar Hareketi Başkanı Ensar Özçelik yaptığı açıklamada Çaykur’ a alınacak 500 işçi için Çaykur’ dan ekonomik sıkıntıyı en çok çekenlerin işe alınmasını istedi. Özçelik […]