VEKİL AVCI’NIN MEMLEKETİ RİZE İÇİN HİZMET AŞKI

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, pandemi dolayısıyla ülkemize ekonomik olarak ekstra yükler gelmesine rağmen Rize’de tarihin en büyük yatırımlarını gerçekleştirdiklerini bunun da Rize’deki yönetici kadronun uyumu sayesinde olduğunu vurguladı.

Rize Resimleri

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Rize’deki yatırımlar ve teşkilat çalışmaları hakkına açıklamalarda bulundu. Milletvekili Avcı, Salarha Tüneli, havalimanı, şehir hastanesi, çay kanunu, kentsel dönüşüm çalışmaları, lojistik merkez ve turizm çalışmaları başta olmak üzere Rize’deki yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu.

“Hayal olan bir projeyi yapmanın mutluluğunu yaşamaktayız.”

Milletvekili Avcı, katıldığı canlı yayın programında Rize’nin hayali olan Salarha Tüneli projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “2014 yılındaki yerel seçimlerde bizim 10 tane büyük projemizden bir tanesiydi. Pek çok arkadaşımızın Salarha tünelinin yapılmayacağına yönelik beyan verdiğini hatırlıyorum. Böyle bir proje asla yapılamaz deniyordu. Hayal olan bir projeyi yapmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Rize Merkezde iki tane vadimiz var. Pehlivantaşı ve Salarha vadisi. Bolu dağı tüneli uzunluğundaki bir tüneli çift tüp olarak Rize merkezi bir bölge ile entegre etmek için gerçekleştirdik. İkinci tüpü de Haziran-Temmuz ayında açabilirsek Salarha vadisi ile Rize’yi entegre edeceğiz.”

Avcı'dan Lojistik müjdesi

Tünelin çıkışından Muradiye’ye kadar olan bölgenin ihalesini yapmıştık. Bir mahkeme süreci vardı. Şu anda ihaleyi alan firmanın da belli olması lazım. Yakında yer teslimi yapılıp duble yolumuzu inşa etmeye başlayacağız”

“İki derin vadimizi şehrimize entegre edeceğiz”

Pehlivantaşı bölgesini de şehir merkezine entegre etmek istediklerini belirten Milletvekili Avcı, “Pehlivantaşı bölgesinde ise güney çevre yolunu Pehlivantaşı aksına bağladık. Değirmendere’den Pehlivantaşı’na doğru bir duble yol inşa ediyoruz. Oradan yukarı Kalkandere’ye kadar 14 metre genişliğinde bir devlet karayolu inşa ettik. O bölgeyi de şehre entegre edeceğiz. Böylelikle iki derin vadimizi şehrimize entegre edecek bir planı ortaya koymuş olacağız.

Avcı'dan Lojistik müjdesi

“Türkiye’nin en sorunsuz kentsel dönüşümü gerçekleştiriyoruz”

Belediye bloklarının kentsel dönüşüm projesine de değinen Milletvekili Avcı, Türkiye’nin en sorunsuz, en az vatandaş sorunun yaşandığı kentsel dönüşümü gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Beklide hiçbir şehirde bu kadar can alıcı bir bölgenin kentsel dönüşümü bu şekilde gerçekleşmemiştir. Biz her problemde Sayın Bakanımıza gittik. Her meselede Sayın Bakanımız elini taşın altına koydu ve problemlerin çözülmesinde elinden gelen bütün gayreti ortaya koydu. Yüklenici firma ile de görüştük vatandaşlarımızın hassasiyetlerini ifade ettik inşaat başladığında bu sürecin çok hızlı bir şekilde tamamlayacağı kanaatindeyiz. Hem belediye hem de bizler denetim fonksiyonunu vatandaş adına icra edeceğiz. Milletvekili olduğumda da ilk takip ettiğim konu buydu.” dedi.

“Rize’de tarihin en büyük yatırımları gerçekleştiriyoruz.”

Adeta bir açık hava bir AVM yapıyoruz dört dörtlük bir mekân oluşturuyoruz. Rize’nin buna ihtiyacı var. Belki ekonomik anlamda bütün dünya çok ciddi bir sıkıntı içinde. Ülkelerin milli gelirlerine çok farklı yükler gelmeye başladı ama buna rağmen Rize’de tarihin en büyük yatırımlarını gerçekleştiriyoruz. Bunun tek bir sebebi var. Şu andaki yönetici kadronun uyumu. Bu yönetici kadrolar valisiyle bürokratlarıyla siyasetiyle belediyeleriyle milletvekilleriyle şu andaki yönetici kadronun uyumu memlekete önemli yatırımlar kazandırmıştır. Onun için bu uyumu da muhafaza etmek lazım.” dedi.

“Bu şehrin iki tane önemli geleceği var”

Milletvekili Avcı Bu şehrin iki tane önemli geleceğinin olduğunu belirterek, “Çay elimizde zaten bir rezerv, onu muhafaza etmemiz lazım. Çok daha değerli hale getirmemiz lazım. Bunun yanında çok önemli iki tane gelişim planımız olması lazım. Bir tanesi turizm bir tanesi de özelikle lojistik merkezin bize getireceği ticari fonksiyon. Bu çok önemli. Hem taşımacılık anlamında hem de lojistik merkeze yakın organize sanayi bölgelerinin çok ciddi bir çekim gücü oluşturduğunu görüyoruz. Bu bizim açımızdan çok önemli. Turizme gelirsek, turizmin ana eşiği havalimanımızdır. Çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu yılın sonuna doğru ilk uçağımız inecek. Bir yandan terminal binalarının yükseldiğini görüyoruz. Bir yandan da dolgu çalışmaları devam ediyor.

Havalimanı geldikten sonra yoğunluğu yönetebilecek bir master plana ihtiyacımız var. Bambaşka bir sıklete geçiyoruz havalimanından sonra. Turizm fuarlarına katıldığımızda bölgelerimizi pazarlamak istediğimizde bize sordukları ilk soru havalimanı nerde? En yakın havalimanını soruyorlardı. Şehrinizde bir havalimanı olması yatırım gücünüzü arttırıyor. Bütün organizasyonlar havalimanı üzerinden yönetiliyor. Havalimanı olduğu zaman konaklama tesislerinde de çok ciddi talep olacağını görüyoruz. İkinci konu Ayder’de bir kayak merkezi konumuz var. O kayak merkezini de inşa etmemiz lazım. Turizmle ilgili iki ana aksımız var. Biri Ayder diğeri de İkizdere vadimizdir. Meles’te bir turizm köyü inşa etmek istiyoruz. Ovit’te de bir kayak merkezi inşa edilebilir. Bölgede çok nitelikli bir kar olduğu söyleniyor“ diye konuştu.

“Çok yakın bir zamanda İyidere’de dolguyu görmeye başlayacağız.”

Lojistik merkezdeki çalışmalar hakkında bilgi veren Milletvekili Avcı, “Lojistik merkezimizde yüklenici firma çalışmalarına başlamış. Cumhurbaşkanımız da yüklenici firmaya buranın 2023 yılında bitmesi gerektiğini söyledi. 2023 vizyonuna uygun bir şekilde Rize lojistik limanının hayata geçmesi gerektiğini kendisine iletti. Dolayısıyla bu yönde çalışmalara ilgili firma devam ediyor. Çok yakın bir zamanda İyidere’de dolguyu görmeye başlayacağız” dedi.

Muhammed Avcı : Lojistik Merkez Rize'ye Hayırlı Olsun - ARDEŞEN HABERLERİ -  Ardeşen Şehir Portalı - Ardeşen Haberleri - Rize Haberleri

“Şehir hastanesi çalışmalarında son durum”

Milletvekili Avcı şehir hastanesinin son durumuyla ilgili bilgi vererek, “Dolgu üzerinde yapılması planlanan bin yataklı bir şehir hastanesini inşa edeceğiz. Gündoğdu bölgesinde 300 dönümlük bir dolgu alanı inşa edeceğiz. Dolgularda oluşabilecek zemin oturması problemlerinin yarın bir gün karşımıza çıkmaması için özellikle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından bunun yapılmasını arzu ettik ve yakın bir zamanda bunun ihalesi gerçekleştirilecek. Bir aksilik olmazsa çalışmalar bu yıl içinde başlayacak” dedi

Muhammed Avcı : Lojistik Merkez Rize'ye Hayırlı Olsun - ARDEŞEN HABERLERİ -  Ardeşen Şehir Portalı - Ardeşen Haberleri - Rize Haberleri
AK Parti Rize Milletvekili Adayı Avcı: Rize Şehir Hastanesi İhale Süreci  Seçimden Sonra Başlayacak

Güney Çevre Yolunun 2. etap çalışmaları

Milletvekili Avcı Güney Çevre Yolunun ikinci etabını da yatırım programına aldıracaklarını belirterek, “Burada en önemli akslardan bir tanesi Pehlivantaşı bölgesinden Çiftekavak deresine doğru bir aks oluşturacağız. Oradaki sanayi bölgesindeki arkadaşlarımızın mağdur olmaması için hem güney çevre yolunda hem de sahilden buraya ulaşımı sağlayacağız. Bu vesile ile orada yaşanabilecek ulaşım sorununu ortadan kaldıracağız.” dedi.

Rize'mize beş yeni sosyal tesisi kazandıracağız