RİZE'NİN ÇAYELİ İLÇESİNDE KAYBOLAN 30 KEÇİDEN 23'Ü JANDARMANIN DRONE İLE YAPTIĞI ARAMANIN SONUCUNDA BULUNABİLDİ (HASAN FEHMİ DEMİR/RİZE-İHA) Rize'nin Çayeli ilçesi kırsalında kaybolan 30 keçi, jandarmanın drone destekli aramaları sonucunda bulundu.

ÜÇ GÜNDÜR KAYIPTILAR JANDARMA DRON İLE BULDU

rizede-3-gundur-kayip-olan-30-keciden-23u-jandarmanin-drone-destekli-aramalari-sonucu-bulundu-(4).jpg

Rize’nin Çayeli ilçesi kırsalında kaybolan 30 keçi, jandarmanın drone destekli aramaları sonucunda bulundu.

rizede-3-gundur-kayip-olan-30-keciden-23u-jandarmanin-drone-destekli-aramalari-sonucu-bulundu-(1).jpg

Olay ilçeye bağlı Kaptanpaşa köyünde geçtiğimiz Cuma günü meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, 30 adet keçinin bulunduğu sürüyü dağa otlaması için çıkaran Mehmet Şeker isimli çoban, bir süre sonra keçilerin gözden kaybolduğunu fark etti. Çoban Şeker ve 10 arkadaşı kaybolan keçileri bulmak için bir çalışma başlattı. Tüm dağda arama yapan vatandaşlar keçileri bir türlü bulamayınca jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen Çayeli İlçe Jandarma ekipleri bölgede detaylı bir arama yapabilmek için drone kaldırdı. Tüm bölge drone ile tarandıktan sonra 30 keçiden 23’ü 3 günün sonunda bulunabildi.

rizede-3-gundur-kayip-olan-30-keciden-23u-jandarmanin-drone-destekli-aramalari-sonucu-bulundu-(3).jpg

Keçilerin çobanı Mehmet Şeker olay sonrası mutlu olduğunu dile getirerek “3 gündür başıma bir hal geldi. Tahminimce bir ayı mı ne geldiyse bu malı burada ürküttü. Biz de 3 gündür arıyoruz. 30 keçi kaybettim. Haber verdim sağ olsun Çayeli Jandarmamız geldi. Herkes burada. Rize’den, Salarha’dan arkadaşlar geldi. 23 malı canlı bulduk gerisi artık ne olduysa oldu. Herkesten Allah razı olsun, sağ olsun, devletimiz var olsun” ifadelerini kullandı.