TOBB İLE HALKBANK ANLAŞTI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması” imzalandı. ​

paraf-ticari-kredi-karti-ile-guvenceli-tedarik-zinciri-finansmani-anlasmasi-(3).jpg

Bu kapsamda Rize Ticaret Borsası ve Rize Halkbank arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması” Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, Halkbank Bölge Koordinatörü Ömer Batur, Halkbank Rize Müdürü Ercan Birtek ve Borsa Genel Sekreter İsmail Kocaman katılımıyla imzalandı.

Satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkanıyla ödeme esnekliği sunan anlaşmadan Paraf Kart sahibi herkes yararlanabilecek.

Halkbank Paraf ticari kredi kartı sayesinde esnafın vadeli mal alım satımı, bankalardan kredi çekmekte ve çek senet gibi işlemlerinde yaşadığı problemler sona erecek.

Bu kart ile alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önü açılıyor. Bu sayede çek-senet takibi yapmadan, tahsilat derdiyle uğraşmadan, güven içinde mal satılacak. Satılan mal bedeli, tahsilat riski taşımadan, Halkbank garantisiyle, peşin ya da taksitli alınabilecek. Mal almak isteyen de bankadan kredi bulma veya satıcının kendi çek-senedini kabul edip etmeme derdine düşmeyecek. Bu kartla malını alacak ve ödemesini de 1,5 yıla ulaşan esnek vadelendirmeyle yapacak. Yani kısaca, mal almak gerekince bu kartla para ödemeden satın alma yapılıyor. Satıcı da bu kimdir diye endişe etmeden, malını güvenle satıp, parasını bankadan tahsil edecek. Böylece hem alıcı hem de satıcı, nakit akışlarını rahatlatacak.

paraf-ticari-kredi-karti-ile-guvenceli-tedarik-zinciri-finansmani-anlasmasi-(1).jpg