THOMAS:KADER MAÇIMIZ

Denizlispor maçının iki takım açısından da zor olacağını kaydeden Stjepan Tomas, “Pazar günü zor bir maç oynayacağız” dedi

 Teknik Direktörü Stjepan Tomas, hafta sonu zor bir maç olacağını söyledi. Tomas açıklamasında, “ Bizi zor maç bekliyor. Rakibimizin oyuncuları alacakları için FİFA’ ya başvurmuş. Bu durum bazen ters etki yapıyor. Rakibimiz bizim maça daha motive olabilir. O maça iyi hazırlanacağız, iyi çalışacağız. İnşallah Pazar günü sahadan 3 puanla ayrılacağız. Yeniden yukarıya doğru tırmanışımızı başlatacağı” dedi.

Remy’nin ilk yarıyı kapattığını kaydeden Tomas, Remy İstanbul’da tedavi görüyor. Büyük ihtimalle yarın Rize’ye dönecek. Doktoruyla görüştük, Remy 3-4 hafta oynayamayacak. Ara transferde görüştüğümüz 2 isim var. Onları transfer etmek istiyoruz. Bu oyuncular Pazar günü Rize’ye gelecekler. Transfere ihtiyacımız var. Bu oyuncuları mutlaka alacağız. Alacağımız oyuncuların isimleri belli ancak bunları açıklayamıyoruz. Listeyi yönetime verdik. En kısa sürede yeni isimleri açıklayacağız. Orta saha ve forvet kenar oyuncu transfer edeceğiz. Yerli oyuncu da transfer edeceğiz. Transfer edilecek oyuncuları tamamen biz belirledik. Bizim belirlediğimiz oyuncular devre arasında alınacak” dedi

Tomas Maç içerisinde hangi bölgemiz aksıyorsa o bölgede değişiklik yaptıklarını, “Maç içerisinde yaptığımız taktikleri kamuoyu ile paylaşmak istemiyorum. Pazar günü Denizlispor maçında hangi taktikle çıkacağımızı da açıklamayacağım. Doğru taktikle çıkacağımıza herkes emin olabilir.  Beşiktaş maçına aslında çok iyi başladık” dedi.

Tomas, “Beşiktaş maçında rakip teknik heyet psikolojik baskı uygulamaya çalıştı. Bende 4. Hakemi ve Hakem Ümit Öztürk’e bunu aktardım. Hakem Beşiktaş teknik heyetini uyardı. Büyük takımlar ilk dakikadan itibaren hem hakeme hem de bize baskı uygulamak istiyor. Bunların farkındayız. Beşiktaş maçından sonra oyuncularla konuştuk. Bundan sonra bu kadar basit hatalar yapmama konusunda fikir birliğine vardık. O maçta bireysel hatalardan farklı bir yenilgi aldık. Bu hataları Denizlispor maçına yapmayacağız. Denizli maçına daha doğru zihniyet ile hazırlanacağız” dedi.