Rizespor’da Parlayan Yıldız Osman Denizci

Rizespor’da Parlayan Yıldız Osman Denizci
3 Ekim 1957 tarihinde Trabzon’da doğdu. 1996-97 Sezonunda Rizespor’da Teknik Direktör olarak görev yapmış olan Türk futbolunun efsane isimlerinden Rizespor ve Trabzonsporlu Ali Kemal Denizci’ nin kardeşidir. 13 yaşlarında Trabzon Yolspor Genç Takımı’nda başladı. Hem Genç Takım’da hem de A Takım’da oynuyordu. O dönemlerde Yolspor Genç takım ile Türkiye Şampiyonu oldu. Bir ilke imza atarak amatörde oynarken Genç Millî Takım’a gitmeye başladı.

HEM OKUDU HEM FUTBOL OYNADI

1974-1975 öğretim döneminde Sanat Okulunu bitirdi. Köksal Mesçi’nin de yar aldığı Ankaragücü 1. Ligde en güzel dönemini yaşıyordu Ankaragücü kendisine teklif getirdi. Tam transfer gerçekleşirken üniversite sonuçları açıklandı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Yüksek Ziraat Fakültesi’ni kazanmıştı.

1975-1979 arasında Atatürk Üniversitesi’nde Ziraat Mühendisliği okurken aynı zamanda Erzurumspor’da futbol oynadı. Erzurumspor’daki son yılında kaptanlık yaptı. Şampiyon olup Erzurumspor’u 2. Lig’e çıkartmada başrolü oynadı.

RİZESPOR’DA YILDIZLAŞTI

Transfer sezonu geldiğine birçok takım peşine düşüyordu. Rizesporlular da Trabzon’a gidip “Nerede bu adam? Onu biz alacağız.” Diye işe koyuldular. Sonunda da parayı bastırıp transferi gerçekleştirmişlerdi. O tarihte hiçbir futbolcuya ödenmemiş olan bir bedelle 6 milyon liraya Rizesporlu oldu. O dönem de Rizespor’un 1. Lig’deki ilk yılıydı. Rizespor’un da iyi dönemiydi ve Trabzonspor ile kafa kafaya mücadele ediyordu. Rize onun için memleketinin takımıydı. Rizespor’da tam anlamıyla yıldızlaşmaya başlamıştı. Rizespor’da iki sezon top koşturdu.

GİTTİ ALİ KEMAL DENİZCİ, GELDİ OSMAN DENİZCİ

1981-82 sezonunda Fenerbahçe’den ayrılmak isteyen ağabeyi Ali Kemal Denizci’nin aracılığıyla Fenerbahçe’ye transfer oldu. Fenerbahçe’nin hem Federasyon Kupası hem de lig şampiyonu olduğu 1982-83 sezonu kadrosunda yer aldı. Aynı sezon, sezonu bitmesine beş hafta kala Fenerbahçe’nin şampiyonluk için çekiştiği Trabzonspor’a transfer olmasına karşın sezonun son maçında Bursaspor’a karşı takımının ikinci golünü attı. Trabzonspor’daki ilk sezonunda lig şampiyonluğu yaşamasına rağmen Trabzonspor’daki ikinci sezonunda genelde sakatlıklarından ötürü as kadrodaki yerini kaybetmeye başladı. Bunun üzerine Bursaspor’a kiralık olarak gönderildi. 1986-87 sezonunda Fenerbahçe’ye dönen Osman Denizci, burada 2 sezon oynadıktan sonra 1988-89 sezonunda Giresunspor’a kiralandı ve sezon sonunda futbola veda etti.

FUTBOLA HİZMETE DEVAM..

Futbolu bıraktıktan sonra 1991-92 sezonunda Kartalspor (Antrenör) , 1995-96 sezonunda Haçkaspor (Antrenör) 1998-2004 yılları arasında Genç Milli Takım, 2005-06 sezonunda Maltepespor (Teknik Sorumlu), 2007-08 sezonunda Trabzonspor (Antrenör), 2011-12 sezonunda Armutlu Belediyespor (Teknik Sorumlu) olarak görev yaptı.

Muhammet Delal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kendisine Hediye Edilen Keçi Yavrusuna Evladı Gibi Bakıyor

Cts Mar 27 , 2021
Rize’de yaşayan temizlik görevlisi Erhan Taşpınar kendisine hediye edilen oğlağa evinde evladı gibi bakıyor. Rize il merkezinde yaşayan Erhan Taşpınar’ın yengesine annesinin reddettiği bir oğlak hediye edildi. Zamanla oğlağa bakamayacağını anlayan yengesinin aklına ise bu kez hayvan sevgisiyle ön plana çıkan Erhan Taşpınar geldi ve oğlağı ona hediye etti. Oğlağın […]