Rizeli Yazar’ın Beklenen Kitabı çıktı

Rizeli şair ve yazar Ömer Yazıcı’ nın Sarıkamış’tan Sibirya’ya Aşka yenilen ölümün öyküsü “Gülayşa” kitabı yayımlandı

Bir şiir ve iki de şiir deneme türünde kitapları olan Ömer Yazıcı’nın altı yıllık araştırmalar sonucunda belgeler sunarak, geçen olayların gerçekliği ispatlanmış olan yakın geçmiş tarihimizi, yani en büyük acılarımızdan biri olan Sarıkamış’ı anlatıyor.

Şair-Yazar Ömer Yazıcı yeni çıkarmış olduğu ve ilk roman denemesinde kısaca okuyucularına mesajı “Gülayşa’ da Doğu Karadeniz’in dünyanın diğer yerlerini kıskandıracak güzelliklerinin eşliğinde aşkla aşığın imkânsızlıklarla dolu serüvenini zaman içinde yolculuk yaparak yaşayacak, bir annenin evladına olan sevgisinin, vatan aşkı yolunda yenilişine şahit olacaksınız. Aşkla ölümü yenebilmek işte tam da burada başlayacak “ dedi.

Mart ayında çıkan ve tüm Türkiye’de satışa sunulan Gülayşa romanını alan okurlar 1910’lu yıllarda Doğu Karadeniz halkının yaşayış şekli, sosyal, kültürel ve ekonomik yapısını görecek, aynı yapının zaman içerisindeki inanılmaz değişimini ve çocukluktan beri birbirlerine sevdalı iki yüreğin yaşadığı ve her şart altında yaşatmayı başarabildiği büyük bir aşka tanıklık edecek.

Bugüne kadar şiirleri ile ön planda olan Ömer Yazıcı “neden roman yazma ihtiyacı duydunuz” sorusuna şöyle cevap verdi “Gülayşa ilk roman denememiz. Bizi sürekli duygu yazarken gören okuyucularımız biraz şaşırmış olacak ki ‘hocam neden roman’sorusu ile çok muhattap oldum. Bu soruyu soran herkese şiir diliyle yürekçe de roman yazılabileceğini göstermek ve bunun yanında, hayata ve bilgiye dayalı donanımlarımızı ve araştırmalarımızı gerçek olaylar üzerinden kurgulayarak okuyucumuza aktarmaya çalışmak gibi isteklerimiz oluştu. Gülayşa yı okuduğunuzda tam olarak anlatmak istediğimi anlamış olacaksınız “ dedi.

Pandemi sürecinin devam ettiği bu süreçte kitap okunma oranlarının ve satışlarının arttığını vurgulayan Yazıcı “ özellikle genç arkadaşlarımıza bazı tavsiyelerimiz olacaktır. Bunların başında ve en önemlisi de okumak. Okuyacaksınız. Okuyacaksınız. Okuyacaksınız. Okumayan yaşayamaz, yaşamayan yazamaz “ dedi.

Yaşamını Rize’de sürdüren ve bu coğrafyadan almış olduğu ilhamla kalemine döktüğü şiirleri, denemeleri ve romanlarına ilgi gösteren tüm okurlarına teşekkür eden Şair-Yazar Ömer Yazıcı “ Türkiye genelinde bir çok takipçim ve okurum mevcut, yurt dışındaki gurbetçilerimizden inanılmaz destek görmekteyim, bu vesile ile Yeni çıkarmış olduğum Romanım Gülayşa hayırlı uğurlu olsun okurlarıma, ilgilerini saygılarını hiç esirgemeyenlere teşekkürlerimi sunuyorum “ dedi.

Kitaptan edinmek isteyenler Ömer Yazıcı ya 5536460885 nolu telefondan ulaşabilirler

Muhammet Delal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Atkısı Matkaba Dolanan Yerişan Öztürk Hayatını Kaybetti

Sal Mar 23 , 2021
Atkısı Matkaba Dolanan Yerişan Öztürk Hayatını KaybettiRize’nin Fındıklı İlçesi’nde atkısı devirli matkaba dolanan Yerişan Öztürk isimli vatandaş boğularak hayatını kaybetti. Atkısı Matkaba Dolanan Yerişan Öztürk Hayatını KaybettiOlay ilçeye bağlı Aksu Mahallesi’nde meydana geldi. Kendisine ait hobi atölyesinde çalışan Yerişan Öztürk isimli 79 yaşında ki vatandaş, bir anlık dalgınlığı sonucunda atkısı […]