RİZELİ EV HANIMLARININ ‘MANDALİNA REÇELİ’ RAFLARDAKİ YERİNİ ALDI

Rize’nin Kalkandere Kaymakamlığı ilçede yaşayan ev hanımları için ’El emeği göz nuru mandalina reçeli’ adı altında bir proje başlattı. Başlatılan proje kapsamında pişirilen reçeller ise tezgahlardaki yerlerini aldı..

Rize’nin Kalkandere Kaymakamlığı ilçede yaşayan ev hanımları için ’El emeği göz nuru mandalina reçeli’ adı altında bir proje başlattı. Başlatılan proje kapsamında pişirilen reçeller ise tezgahlardaki yerlerini aldı.

Rize’nin Kalkandere ilçesi Kaymakamlığı tarafından ilçede yaşayan ekonomik yönden dezavantajlı vatandaşların kalkınmasına destek olmak amacıyla ’El Emeği Göz Nuru Mandalina Reçeli Projesi’ hayata geçirildi. İlçe Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinesinde gerçekleştirilen projede Kalkandere’nin bahçelerinde yetiştirilen yerli mandalinalar ile reçel yapımında herhangi bir katkı maddesi karıştırılmadan tamamen yöresel pişirme teknikleri kullanıldı ve üretilen reçel kavanozlarında yöreye ait kültürel malzemelere yer verildi.