ÖKSÜZ SIKIŞAN PKK HDP SAYESİNDE NEFES ALIYOR

Vatan Partisi Rize İl Başkanı Salih Öksüz “sıkışan PKK,HDP sayesi

Vatan Partisi Rize İl Başkanı Salih Öksüz yazılı bir açıklama yaparak “HDP’nin acilen kapatılması gerektiği vurgusu yaptı.

Öksüz Açıklamasında:

En sonda söyleyeceğimi başta söylemek istiyorum.

Hdp, Pkk’nın siyasi ayağı değilmidir?

Peki, terör örgütünün siyasi faaliyet yürütmesine dünyanın neresinde izin verilmektedir?

Bitme noktasına gelen PKK’nın, nefes aldığı tek organın siyasi ayağı olan Hdp’nin mecliste var olması olduğunu hepimiz görüyoruz elbette. Öyleyse bu nefesi kesmek hepimizin görevi değilmidir? Vatan Partisi Rize İl Başkanlığı olarak, devlet büyüklerimizi ve Yargıtay başsavcılığını göreve çağırıyoruz. İçimizi acıtan bu yanlışa dur diyelim. Hdp derhal kapatılmalı ve 57 milyon liralık seçim yardımı askıya alınmalı.

MİLLET İTTİFAKI, MİLLETE KARŞI

Ayrıca, Chp, İyi Parti, Saadet Partisi, Deva Partisi ve Gelecek Partisi’nide uyarmak istiyoruz. Erdoğan düşmanlığı hastalığından bir an önce kurtulmalısınız. Erdoğan’ı zayıflatmak için herşeyi kullanma siyasetiniz sizleri büyük bir yanlışa sürüklüyor. Hdp ile olan örtülü ittifakınız hem ülkemize hemde Türk siyasetine büyük zarar veriyor. Böyle muhalefetcilik olmaz. Ne kendi seçmenizi neden diğer seçmenleri Erdoğan düşmanlığı ile süsleyerek ikna edemezsiniz. Milletimiz böyle bir siyasi çizgiyi asla benimsemez. Muhalefet demek, doğru yapılanları alkışlamak, yanlış yapılanları eleştirmektir. Doğruyu alkışladığınız zaman milletimizin tümünün güvenini kazanırsın. Sıf Erdoğan’a yaramasın diye doğruları görmezden gelmek zayıflıktır. Kendine güvenmediğini gösterir. Ayrıca gerçeklerle değil, doğmalarla, takıntılarla hareket ettiğini belirtir. “ ifadelerini kullandı.

nde nefes alıyor” diyerek HDP’nin acilen kapatılması gerektiğini söyledi.