NWAKAEME,MENSAHI’I ÖNERMİŞTİK AMA ALMADILAR

Yeşil-Mavililerde kısa bir dönemde olsa teknik direktörlük yapan Mehmet Ali Karaca, Beşiktaşlı Bernard Mensah ile Trabzonsporlu Anthony Nwakaeme’nin Rizespor’a önerildiğini ancak transfer edilmediğini dile getirdi


Çaykur Rizespor’un altyapısından yetişen eski futbolcusu bir dönem Scout olarak da görev yapan eski teknik direktör Mehmet Ali Karaca, önemli açıklamalarda bulundu. Karaca, Rizespor’un transfer politikasını eleştirdi. Transfer edilen oyuncular bir bakıyorsunuz devre arasında yok. Her sene hocalar mı hep kötü? Neden her yıl transferlerde patlıyoruz” diye sordu. Karaca, başarının yakalanması için iyi bir scout ekibinin kurulmasının ve istikrarın yakalanmasının gerektiğine dikkat çekti.

Remy’nin Kalitesi Tartışılmaz Ama…

Loic Remy’nin sakatlığı ile ilgili konuşan Karaca, “Bir futbolcu transfer edilmeden önce 2-3 yıllık istatistiğine bakılması lazım. Sakatlıktan veya ötürü mü yoksa hocası tarafından kesik yemiş, bunların iyi araştırılması gerekiyor. Remy’ e bakıyoruz. Oynadığı takımlarda her sene 1-2 ay oynamamış. Neden oynamamış diye bakıyoruz. Sakatlığından ötürü, kas sakatlığı, diz sakatlığı. Ama tabii ki Remy’nin futbolculuğuna kimse bir şey diyemez” dedi.

Merih’i Sportig’ de İzlemiştim

Trabzonsporlu Anthony Nwakame ve Beşiktaşlı Bernard Mensah’ı Rizespor’a önerdiğini kaydeden Karaca “Zamanında Carlos Ponck, Merih Demiral, Goiano, Bernard Mensah, Davidson, Anthony Nwakame gibi futbolcuları Çaykur Rizespor’a önerdik ama alınmadı. Özellikle Merih, Sporting Lizbon’daki oynarken Tolunay hoca söylemişti bana Rizespor’ a aldır diye. Gidip izledik, önerdik ama Alanyaspor’ da oynadı ve parladı” diye konuştu.

Scout Ekibi Ve İstikrar Şart

Bir kulübün başarılı olması için iyi bir Scout ekibinin olması gerektiğine vurgulayan Karaca, teknik direktör konusunda da Abdullah Avcı örneğini vererek istikrara dikkat çekti. Karaca, Rizespor’un başarılı olmasını yürekten istedini dile getiren Karaca sözlerini şöyle tamamladı: “Rizespor hepimizindir. İnşallah bu yıl Rizespor’un başına bir şey gelmeden ligi orta sıralarda bitirir. Tüm dileğimiz budur.”