Minibüs şoförü hakkında suç duyurusunda bulundu

Genelde Büyük Şehirlerde görmeye alıştığımız minibüsçü şiddetinin benzer bir örneği de Rize’de yaşandı.

Olay Sabah saatlerinde Recep Tayyip Erdoğan Araştırma Hastanesi önünde yaşandı. Sağlık Çalışanı eşini özel aracı ile hastaneye bırakmaya giden Musa Yazıcı eşinin yanında yaşadığı Minibüsçü şiddeti karşısında Karakola giderek şikâyetçi oldu.

Minibüs şoförünün hakaretlerine maruz kaldığını belirten Yazıcı; “Sabah saatlerinde özel aracımızla eşimi işe bırakmak için Araştırma Hastanesi Polikliniğinin önüne gittik. Poliklinik girişinde önümüzde bir ticari taksi yolcu indirirken arkamızda bulunan bir şehir içi minibüsü sürekli olarak korna çalmaktaydı. Önümüzdeki taksi hareket ettikten sonra eşim araçtan inmek için aracı hastane kapısına yanaştırmak istedi fakat tam yanaşamadı. Bu esnada minibüs şoförü de arkamıza yanaştı ve yine kornaya basmaya başladı. Eşim iş yerine girmek için şoför mahallinden indi ben de aracı alıp kendi işime gitmek için araçtan indim ve bu sırada kornaya basan minibüs şoförüne doğru ellerimi iki yana açıp neden bu kadar kornaya basıyorsun dedim. Minibüs şoförü yanımda eşim olduğu halde bir hışımla el freni çekip araçtan aşağı atladı ve hakaret ederek üzerime yürüdü” ifadelerini kullandı.

Karakola gidip minibüsçüden şikâyetçi olduğunu belirten Yazıcı; “şoför nezaket kurallarına aldırış etmeden herkesin içinde hakaretlerine devam ederken olay daha fazla büyümemesi için minibüsün plakasını aldım ve aracıma bindim. Olay yerinden uzaklaşırken minibüs şoförü arkamdan bağırarak hakaretlerine devam ediyordu. İşini düzgün yapan şoför arkadaşları tenzih ediyorum ama bu yaşanan açıkça vandallıktır. Bu tip işine ve vatandaşa saygısı olmayan insanları aranızda barındırmayın. Vatandaşlar da bu tip olaylar karşısında lütfen susmasın. Bu şehir kimsenin değil hepimizin. Eşimin araçtan inip, benim direksiyona geçmem 5-10 saniyelik bir zaman. Bu kadar kısa süre için bunları yaşadık” dedi.

Muhammet Delal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yeniden Refah ’a Çaykur’ dan İadeyi Ziyaret

Per Mar 25 , 2021
Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkan’ı Mehmet Akif ZERDECİ’ yi İl Başkanlığı Binasında iadeyi ziyaret ederek başkan Zerdeciyle bir araya geldi. Yeniden Refah ’a Çaykur’ dan İadeyi Ziyaret Çaykur Genel Müdürlüğü görevini vekâleten ifa ederken Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile asaleten ataması yapılan Yusuf Ziya ALİM, […]