İŞTE O YER

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı’nın Rize Şehir Hastanesinin yapılacağını açıkladığı Gündoğdu sahili. Şehir Hastanesi Gündoğdu mendireğinden Çaykur Rizespor Tesislerine doğru yapılacak.

Rize Şehir Hastanesinin Yapılacağı Gündoğdu Sahili galerisi resim 1

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı, geçtiğimiz günlerde MUHABİR53.NET’e yaptığı açıklamada 1000 yataklı Rize Şehir Hastanesi’nin merkeze bağlı Gündoğdu bölgesinde deniz dolgusu üzerine 300 dönümlük alanda yapılacağını açıkladı. Açıklamanın ardından Rize Şehir Hastanesinin yapılacağı Gündoğdu sahili havadan görüntülendi.

Rize Şehir Hastanesinin Yapılacağı Gündoğdu Sahili galerisi resim 1

Avcı “Rize’nin uzun zamandır bir şehir hastanesi beklentisi var. Epeyce zamandır konuşup müzakere ettiğimiz meselede artık son noktaya geldik. Şehir Hastanesi artık Türkiye Cumhuriyeti’nin yatırım programında. Yeriyle ilgili ciddi anlamda tartışmalar da oldu. STK’ların, kanaat önderlerinin görüş beyan ettiği durumlar da oldu. Artık nihai karar verilmiş durumda. Sağlık Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmelerde kendilerine birkaç alternatif sunmuştuk. Kendileri de gelip burada incelemelerde bulunmuşlardı. Artık şehir hastanemizin yeri aşağı yukarı netleşmiş bulunuyor. Gündoğdu limanımızdan Rize istikametine doğru olan alanda yaklaşık 300 dönümlük bir dolgu alanı inşa edeceğiz. O dolgu alanının üzerinde de 1000 yataklı bir şehir hastanesi inşa etmiş olacağız” dedi.

Rize Şehir Hastanesinin Yapılacağı Gündoğdu Sahili galerisi resim 2

“İhale süreci yakında başlayacak”

Yapılması planlanan Şehir Hastanesi’nin yerinin belli olmasıyla artık ihale sürecinin başlayacağını dile getiren Avcı, aynı zamanda hasta ve vatandaş konforuna önem verilecek bir hastane için çalışıldığını ifade ederek “Dolgu alan önce Alt Yapılar Genel Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılacak. Alt Yapılar Genel Müdürlüğü dolgular konusunda son derece deneyimli ve tecrübeli. O dolgu tamamlandıktan sonra da inşallah şehir hastanemizi o bölgede inşa etmiş olacağız. Şu anda proje çalışmaları da devam ediyor. O alana 1000 yataklı bir şehir hastanesi projesi oturtuluyor şu anda. Bizim öngörümüz; Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yaklaşık 20 yıl hakikaten nitelikli bir hizmet verdi. Son günlerde problem oluşmaya başladı. Yeni konsepte artık çok daha hasta konforuna, vatandaş konforuna yönelik bir çalışma var” diye konuştu.

Rize Şehir Hastanesinin Yapılacağı Gündoğdu Sahili galerisi resim 2

Yapılacak olan Şehir Hastanesi’nin ihtiyaç duyulması halinde genişletebileceğinin de altını çizen Avcı “1000 yataklı bir hastaneyi normalde 300 dönüm üzerinde yapmazsınız, çok daha kısıtlı bir alanda da yapabilirsiniz. Hem sosyal alanlarıyla hem hastanenin yarın bir gün genişletilebilmesi, büyültülebilmesi itibariyle, hem özellikle yapacağımız yatak sayısı, oda orantısı gibi verilere baktığımızda çok daha nitelikli, çok daha konforlu bir hastane inşa etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Rize Şehir Hastanesinin Yapılacağı Gündoğdu Sahili galerisi resim 5