GÜZEL KURAN OKUMA BÜLBÜLLERİ BELLİ OLDU

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen “Hafızlık” ve “Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma” yarışması Rize il birincileri belli oldu. Kız ve erkekler kategorisinde birinci olan öğrenciler bölge yarışmasında Rize’yi temsil edecekler.

hafizlik-ve-kur’an-i-kerim’i-yuzunden-guzel-okuma-yarismasi-rize-il-birincileri-belli-oldu.jpg

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, Kur’an kurslarına katılımı artırmak, hafızlık yapan öğrencileri motive etmek ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okumayı teşvik etmek amacıyla Kur’an kurslarında okuyan kız ve erkek öğrenciler arasında her yıl düzenlenen yarışmalar bu yıl Kovid-19 tedbirleri kapsamında uzaktan bağlantı yöntemiyle çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Bu kapsamda Rize merkez ve ilçelerinde il birincisini belirlemek üzere yapılan elemelerde öğrenciler kıyasıya yarıştı.

Buna göre “Hafızlık” yarışması erkekler kategorisinde; Güneysu Merkez Kur’an Kursu öğrencisi Zübeyir Abdullah Cengiz, kadınlar kategorisinde de Güneysu Ortaköy Köyü Kur’an Kursu öğrencisi Ümmü Seleme Erdoğan Rize il birincisi oldular.

“Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma” yarışmasında ise erkekler kategorisinde Rize Merkez Taşçıoğlu Camii Kur’an Kursu öğrencisi Ahmet Yıldız, kadınlar kategorisinde de Güneysu Merkez Kur’an Kursu öğrencisi Beyza Uzun Rize il birincisi oldular. 

Öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

İl Müftüsü Naci Çakmakçı, “Hafızlık” ve “Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma” yarışmalarında Rize il birincisi olan öğrencileri tebrik ederek, Rize’yi temsilen girecekleri bölge yarışmalarında kendilerine başarı dileklerinde bulundu.

Müftü Çakmakçı, öğrencilerin yetişmesindeki gayret ve emeklerinden dolayı hocalarını da tebrik ederek, desteklerinden dolayı ailelerine teşekkür etti.

Muhammet Delal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

TÜRSAB'DAN VALİ ÇEBER'E ZİYARET

Cum Şub 26 , 2021
TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Başkanı Volkan Kantarcı, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Rize Valisi Kemal Çeber’i makamında ziyaret etti. Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu’nun da  yer aldığı ziyarette. pandemi döneminde bölgenin turizmde yaşadığı kayıplar ve sıkıntılar dile getirilerek 2021 turizm sezonu öncesinde alınacak önlemler ve hazırlıklar masaya yatırıldı. […]