DOĞU ANADOLU'DAKİ 3 İLDE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK BEKLENİYOR (AHMET AKBUĞA/ERZİNCAN-İHA) Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 3 ilde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

GEÇ KALAN KIŞ YAĞMURLARI YOLDA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, pazartesi gününe ilişkin hava durumu raporunu resmi internet sitesi üzerinden yayınladı. 24 il için sağanak yağış uyarısında bulunan Meteoroloji, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlardan tedbirli olmasını istedi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 11 Ocak Pazartesi gününe ilişkin hava durumu raporunu yayınladı. Yayınlanan rapora göre, Karadeniz ve Marmara bölgelerinde sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Meteoroloji’den 24 ile sağanak yağış uyarısı

24 İL İÇİN SAĞANAK UYARISI
Meteoroloji; Artvin, Rize, Bayburt, Gümüşhane, Trabzon, Giresun, Ordu, Tokat, Samsun, Amasya, Sinop, Kastamonu, Karabük, Bartın, Zonguldak, Düzce ile Sakarya, Kocaeli, Yalova, İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’de sağanak yağışın etkili olacağını açıkladı. Ardahan ve Kars’ta ise kar yağışı bekleniyor.

VATANDAŞLARA ÖNEMLİ UYARI
Sağanak nedeniyle yaşanabilecek ani sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olunması istendi.