DSİ’den Rize’ye iki müjde daha!

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Rize’ye yaptığı yatırımlarla içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerde ki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

DSİ’den Rize’ye iki müjde daha!
DSİ yatırımları; tarım, endüstri, enerji ve hizmet sektörlerinde büyük önem taşımakta, gerek gıda güvenliğinin temini gerekse enerji arz güvenliğinin sağlanması hususlarında önemli bir işlev görmektedir. Bu yatırımlar aynı zamanda sel gibi afetlere karşı da vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini sağlamaktır. DSİ tarafından hayata geçirilen yatırımlar yeni iş sahaları ve gelir getirici faaliyetlere zemin hazırlayarak ekonomik ve sosyal yaşama doğrudan ya da dolaylı olarak etki etmektedir.

Rize ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki taşkın risklerini ciddi anlamda azaltmakta birlikte, vatandaşlarımız can ve mal kayıplarının da önüne geçmektedir.

RİZE İLİ GÜNEYSU İLÇESİ TAŞLIDERE REHABİLİTASYON VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ İŞİ İÇİN İLK KAZMA VURULUYOR

Bu kapsamda, Rize İli Güneysu İlçesi Taşlıdere Rehabilitasyon ve Çevre Düzenlemesi işinin ihalesinin yapıldığını müjdeleyen DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, “Doğu Karadeniz ülkemizin en çok yağış alan bölgesi. Bu bölgede inşa ettiğimiz taşkın kontrol tesislerimiz son derece büyük önem arz etmektedir. Söz konusu işimizin 09.02.2021 tarihinde sözleşmesini imzaladık. Taşkın kontrol projelerimizde estetik ve emniyet önceliğimiz. Projelerimizde çevre düzenlemeleri ve rehabilitasyon projeleri de yaparak, halkımıza nezih yaşam alanları oluşturuyoruz. Projemiz tamamlandığımızda 1 ilçemizde taşkın risklerini azaltmış olacağız. Projenin Rize ilimize hayırlı olmasını diliyorum. ’dedi.

RİZE-ÇAYELİ BÜYÜKKÖY BELDESİ YAN DERELERİ TAŞKIN KONTROL PROJESİNDE İLK KAZMA VURULUYOR

Diğer taraftan Rize-Çayeli Büyükköy Beldesi Yan Dereleri Taşkın Kontrol Projesi işinin de ihalesinin yapıldığını müjdeleyen DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, “Doğu Karadeniz ülkemizin en çok yağış alan bölgesi. Bu bölgede inşa ettiğimniz taşkın kontrol tesislerimiz son derece büyük önem arz etmektedir. Söz konusu işimizin 08.02.2021 tarihinde sözleşmesini imzaladık. Projemiz tamamlandığımızda 1 mahallemizde taşkın risklerini azaltmış olacağız. Projenin Rize ilimize hayırlı olmasını diliyorum. ’dedi.

Muhammet Delal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Çaykur Rizespor'da Remy'nin bitmek bilmeyen sakatlığı sona erdi

Çar Mar 24 , 2021
Çaykur Rizespor’da Remy’nin kabusa dönen sakatlığı sona erdi. Yıldız oyuncunun Karagümrük maçına yetişme ihtimali bulunuyor. Yıllarca Süper Lig’in büyük kulüpleriyle adı anılan Loic Remy, sezon başında Çaykur Rizespor’a transfer olarak yankı uyandırmıştı. Çıktığı 10 Süper Lig maçında fırtınalar estiren başarılı futbolcu tam 6 gol atarak adeta küllerinden doğmuştu. En formda […]