CHP’NİN ŞEYİ CAN ATAKLI’NIN VESAYETÇİ RUHU HORTLADI

Geçtiğimiz yılın mart ayında EBA’daki başörtülü öğretmenlere saldıran sözde gazeteci Can Ataklı, bu sefer de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görevi bırakması adına kendince çıkış yollarına girişti.

Solak medyanın tetikçi medyası Tele1’de geçtiğimiz yılın mart ayında, ‘Gün Başlıyor’ isimli programda Eğitim Bilişim Ağı’nda (EBA) ders veren başörtülü öğretmenleri hedefine koyarak, türbanlı öğretmenlerin öğrencilere rol model olamayacağı gibi hezeyan dolu sözler sarf eden Can Ataklı’nın şimdi de darbe özlemi hortladı.

İÇİNDEKİ PİSLİĞİ KUSUYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın görevi bırakması için darbe yapmaya güçlerinin olmadığını söyleyen Can Ataklı, Erdoğan’ın gitmesi için büyük afetler ya da büyük bir askeri yenilgi gerektiğini söyledi. İlker Başbuğ’un sözleri ile aynı güne denk gelen bu skandal sözler kafaları karıştırdı.

Darbe özlemiyle yanıp tutuştuğunun her fırsatta ipuçlarını veren sözde gazeteci Can Ataklı, bu kez açık açık konuştu. Artık ülkede darbe yapacak güçlerinin kalmadığını savunan Can Ataklı, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ı devirebilmek için çok büyük bir askeri yenilgi ya da büyük depremler ve afetler gerektiğini söyledi. Can Ataklı’nın sözlerini, İlker Başbuğ‘un bugün Cumhuriyet paçavrasına verdiği demeçle de düşününce “Birileri düğmeye mi bastı” sorusu gündeme geldi.

DARBECİ ZİHNİYET YİNE HORTLADI

Can Ataklı, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kurtulabilmek için nelere umut bağladığını ve bir darbeyi ne kadar özlediği itiraf etti.

Erdoğan’ın görevi bırakması için büyük afetlerin yaşanması gerektiğini savunan Ataklı olması gerekenleri şöyle sıraladı:

– Doğal felaketler lazım, deprem, büyük yangınlar, sel felaketleri gibi…

– Yada çok büyük bir askerî yenilgi şart!..

– Tayyip Erdoğan’ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım…

Ataklı “Darbe ihtimalini en az görenlerdenim. Darbe, hem de bugünün koşullarında darbe yapabilecek kabiliyet yok” diye konuştu.

İLKER BAŞBUĞ NE DEMİŞTİ?

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ da bugün Cumhuriyet paçavrasına verdiği röportajda, “Menderes erken seçim tarihini açıklaması 27 Mayıs önlenebilirdi” dedi. Başbuğ böylece Seçilmiş Başbakanı seçime gitmedi diye suçlayıp 27 Mayıs darbesini aklamaya çalıştı.

ERKEN SEÇİM KILIF MI?

İlker Başbuğ’un erken seçime gidilmedi diye darbe yapıldığını söyleyerek “erken seçim altından sopa göstermesi” ile Can Ataklı’nın “darbe” çıkışının aynı zamana denk gelmesi dikkat çekti. Acaba birileri yeniden düğmeye mi bastı sorusu kuvvetle sorulmaya başlandı.