CHP’Lİ FINDIKLI BELEDİYESİNDE SKANDAL

CHP’li başkandan sokağa çıkma yasağında içkili alem: "Komutanım mesafeyi koruduk."

Rize Fındıklı’da Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, CHP İlçe Başkan Yardımcısı ve CHP’li 3 encümen sokağa çıkma yasaklarını hiçe sayarak ve halk sağlığını tehlikeye atarak içkili parti düzenledi.

Basın mensuplarının ve ekiplerin görüntü alması başkan, CHP’li encümenler ve arkadaşları tarafından engellenmeye çalışıldı.

İlçeye bağlı Gürcüdüzü Yaylası’nda Fındıklı Belediyesine ait sosyal tesiste düzenlenen parti ilgili ihbarı değerlendiren Jandarma ekipleri adrese baskın düzenledi.

Sokağa çıkma yasağının ihlal edildiğini, maske ve sosyal mesafe kurallarının uygulanmadan eğlence yapıldığını belirleyen jandarma ekipleri 16 kişiye 3 bin 150’şer lira olmak üzere toplam 50 bin 400 lira idari yaptırım cezası uygulandı.

Sokağa çıkma yasağından muaf olan Başkan Çervatoğlu’na ise Umumî Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesine göre 3 bin 150 TL ceza yazıldığı öğrenildi.

Jandarmanın kimlik kontrolleri sırasında çekim yapılmasına karşı çıkan Başkan Çervatoğlu komik bir savunma yaparak belediyeye ait olan tesise keşif yapmaya geldiklerini söyledi. Başkanın “Ama sosyal mesafemizi koruduk.” demesi de dikkat çekti.

Jandarma ekiplerine zor anlar yaşattıkları öğrenilen başkan ve arkadaşlarının halk sağlığını tehlikeye atan davranışları tepki çekti. Salgın koşullarında yılbaşı tatili süresince içkili ve toplu eğlencelerin yasak olduğu bilgisi başkana tekrar hatırlatıldı.