BULDUĞU YARALI ŞAHİN’İ DKMP’YE TESLİM ETTİ

Yaralı olarak bulduğu ‘Kızıl Şahin’ ile önce fotoğraf çektirdi sonra DKMP’ye teslim etti.

Rize'de yaralı bulduğu Kızıl Şahin'i DKMP’ye teslim etti

Hava almak için gezindiği sırada bulduğu yaralı yavru kızıl şahini DKMP ekiplerine teslim etti. Rize’de Mustafa Havuz isimli vatandaş ormanlık arazide gezdiği sırada karşısına yaralı yavru kızıl şahin çıktı.

Dere kenarında fark ettiği kızıl şahinin hareket etmediğini fark eden Havuz, bulunduğu yerden alarak evine getirdi. Önce beslenmesi için önüne mama ve su koyan Havuz sonrasında Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü yetkililerine haber verdi. Şahini yaralı olarak bulup beslediğini dile getiren Havuz “Şahini ormanda yaralı bir halde buldum. Eve getirdim, suyunu ve yemini verdim. Kendine geldi. Şimdi de fotoğraf çektiriyorum onunla” ifadelerini kullandı.

Rize'de yaralı bulduğu Kızıl Şahin'i DKMP’ye teslim etti

Yaralı kızıl şahin DKMP yetkilileri tarafından aileden teslim alındı. DKMP 12. Bölge müdürlüğüne bağlı Fındıklı Halkalama ve Kuş Gözlem Merkezi içerisinde bulunan rehabilitasyon merkezinde tedavi altına alınan yavru kızıl şahin, tedavisinin ardından tekrar doğal yaşama salınacak.

Rize'de yaralı bulduğu Kızıl Şahin'i DKMP’ye teslim etti

Muhammet Delal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

SUMUDİCA OHAL İLAN ETTİ

Çar Şub 24 , 2021
Çaykur Rizespor Ankaragücü maçında yaşadığı puan kaybıyla birlikte lig sıralamasında 15. Sıraya geriledi Yeşil mavililerin düşme hattında bulunan Başakşehir ile arasına sadece 3 puan kaldı. Teknik Direktör Sumudica tesislerde OHAL ilan etti Çaykur Rizespor’da tehlike çanları çalmaya başladı. Süper ligde önceki akşam Ankaragücü ile 1-1 berabere kalan yeşil mavililer ligde […]