BU GÜN’2′ MART 103 YIL OLMUŞ

Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü Valilik önündeki tören alanında kutlandı.

Rize'nin kurtuluşunun 103. yıl dönümü kutlandı galerisi resim 4
Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Belediye Başkanı Rahmi Metin, burada yaptığı konuşmada, tarihin gelecek nesillere iyi anlatılması gerektiğini belirtti.
Geçmiş iyi bilinmeden geleceği inşa etmenin mümkün olmadığını vurgulayan Metin, “Vatanımız için mücadele eden ecdadımıza, bugün biz torunları olarak daha çok çalışıp vefa borcumuzu ödemeliyiz. Vatan ve bayrak sevgimiz, birlik ve beraberlik anlayışımız, kalkınma ve gelişme vizyonumuz bize yol gösterecektir.” dedi.Rize'nin kurtuluşunun 103. yıl dönümü kutlandı galerisi resim 5

Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü kutlayan Metin, “103 yıl önce özgürlük, bağımsızlık ve kurtuluş için şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.” diye konuştu.

Daha sonra, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen “Anadolu Gönül Yolu” etkinliği kapsamında Çanakkale Şehitliği’ne götürülecek Türk bayrağı, Artvin’den getirilerek Artvin il temsilcisi Seher Keser tarafından Rize İl temsilcisi İsmail Efe Büyüko’ya teslim edildi.

Rize'nin kurtuluşunun 103. yıl dönümü kutlandı galerisi resim 11
Törenin ardından Valilik protokol girişindeki Resim sergisi gezildi.
Kovid-19 tedbirleri kapsamında düzenlenen törene, Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakan Dedebağı, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ile az sayıda vatandaş katıldı.
Rize'nin kurtuluşunun 103. yıl dönümü kutlandı galerisi resim 12

Muhammet Delal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

VALİLİK'DEN UYARI GELDİ

Sal Mar 2 , 2021
Rize’de İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Kovid-19 tedbirlerine yönelik yeni kararlar aldı. Buna göre kentte işyeri ve sivil toplum kuruluşları vb. yerlerin açılış töreni ile kokteyl ve kurdele kesimi yasaklandı.