BAL LİGİ TEST MALİYETİ NASIL KARŞILANACAK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, futbolda Bölgesel Amatör Lig’in (BAL) 17 Nisan’da başlayacağını duyurdu

Bakan Kasapoğlu, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Bölgesel Amatör Lig için beklenen gün geldi. BAL müsabakalarının başlama düdüğü 17 Nisan’da çalıyor! Tüm takımlarımıza hayırlı, uğurlu olsun. Sağlıkla, dostlukla geçecek başarılı bir lig diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kasapoğlu’nun bu açıklamasından sonra BAL’da mücadele edecek takımlar için koronavirüs testi maliyeti merak konusu oldu. Profesyonel takımların her maç öncesi yaptırdığı ve maç başına maliyeti 10-12 bin TL civarında olan testin, Amatör futbol takımlar için ise 5-6 bin TL civarında olacağı belirtildi. Sezonluk 40-50 bin TL’yi bulan COVid-19 testlerinin birçok amatör takım açısından karşılanmasının zor olduğu belirtildi.

Kasapoğlu’nun daha sonra açıklanacağını vurguladığı şartlara Haber61 ulaştı. Edinilen bilgilere göre Sağlık Bakanlığı’na iki teklif sunuldu.

Sunulan ilk teklifte sahada görev yapacak 25 kişinin koronavirüs testlerinin Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanıp, karşılaşmayı izlemek isteyen yöneticilerin ise kendi imkanları ile yaptıracakları testler ile müsabakaya girişlerinin sağlanması yönünde oldu.

Aşı ve test..

Sağlık Bakanlığı’na sunulan ikinci bir çözüm yolu ise amatör müsabakalarda görev alacak tüm sporcuların koronavirüs aşısı olmaları, yöneticilerin ise maç öncesi koronavirüs testi olmaları şeklinde oldu.

Ayrıca her iki planda da saha içinde görev yapmayacak kulüp görevlilerinin testleri kulüp tarafından karşılanacak. Örneğin deplasman için yola çıkılan otobüs şoförü kulüp sorumluluğunda olacak.

Haber61’in edindiği bilgiye göre Sağlık Bakanlığı tarafından bu tekliflerden biri kabul edildi. 17 Nisan’da başlayacak karşılaşmalar öncesi ise izlenecek yol açıklanacak.

Muhammet Delal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

YÜZ YÜZE SINAVLAR '8'MART'TA

Paz Şub 28 , 2021
Liselerde birinci dönem yapılamayan yüz yüze sınavlar 8 Mart’tan itibaren gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce yapılan bilgilendirmeye göre, liselerde birinci dönem yapılamayan yüz yüze sınavların ikinci dönem yapılacağı açıklanmıştı. Daha sonra Bakanlık tarafından yapılan son bilgilendirmeye göre, 1 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan […]