Bakanın açıkladığı listede Rize’de var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 1 haftada 100 bin nüfusta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka görünme oranı en çok artan ve en çok azalan illeri açıkladı. Bakan Koca’nın açıklamasına göre, Samsun, Kilis, Balıkesir, İstanbul ve Yalova, bir önceki haftaya göre vakaların en fazla arttığı, Sakarya, Ordu, Amasya, Rize ve Burdur ise en fazla azaldığı iller oldu.

Koca, Twitter hesabından yaptığı grafikli paylaşımda, “Son hafta 100 bin nüfusta vaka görünme oranı en çok artan illerimiz: Samsun, Kilis, Balıkesir, İstanbul ve Yalova. En çok azalan illerimiz: Sakarya, Ordu, Amasya, Rize ve Burdur. Birlikte tedbirlere uyarak kontrollü normalleşmeye destek olalım.” ifadelerini kullandı.

Muhammet Delal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yer Altında Çalışmalarımız Sürüyor

Çar Mar 17 , 2021
-Pandemi nedeniyle bazı kısıtlamalara gittiklerini belirten Murat Güreşçi “ Bizim için önemli olan insan sağlığı, aldığımız tedbirler kapsamında çalışanlarımızın sağlığını tehdit edecek tüm risklerden kaçınıyoruz, yer altında çalışmalarımız sürüyor, 2023 yılı sonuna kadar rezerv enin devam edeceğini düşünüyoruz” dedi. Bölgeye yaptığı katkıları ile ön plana çıkan Çayeli Bakır işletmelerinin 2023 […]