AK PARTİ İSTANBUL YÖNETİMİNDEKİ RİZE’LİLER

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı yönetiminde yer alan Rizeli isimler

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı yönetiminde yer alan Rizeli isimler

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İstanbul İl Başkanlığı Kongresi’nde il başkanlığı görevine Osman Nuri Kabaktepe getirildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongrede Kabaktepe’yi tanıtırken “1994 ruhuyla 2023 hedeflerimizi gerçekleştirecek bir arkadaşımızı, Osman Nuri Kabaktepe kardeşimizi İstanbul’a il başkanı yapıyoruz” diye konuştu.

NECMETTİN BİRİNCİ AK PARTİ TABANINDA DESTEK GÖRÜYOR - Yerel Gazete

Kabaktepe ise yaptığı konuşmada; “İstanbul’da bir seferberlik ruhuyla çalışacağız. İstanbul kadar kuşatıcı, çoğulcu, renkli, kapsayıcı, sevgi dolu ve gönlü geniş olacağız. İstanbul il teşkilatı olarak tarihin huzurunda söz veriyoruz; tarihiyle, inancıyla, insanıyla ve ruhuyla bizim olan İstanbul’u yeniden kazanacağız” ifadelerini kullandı.

Yeni il başkanı Kabaktepe’nin listesinde Karadenizlilerin ağırlıkta olması dikkat çekti. Yeni yönetim listesinde Rize kökenli isimler; Star Gazetesi yazarı Çayeli ilçesi Raşot Köyü doğumlu Halime Gökçe ve önceki dönemlerde Beylikdüzü ilçe teşkilatında  Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Akın Bayram asil listede yer alırken, 

Gaziosmanpaşa ilçe teşkilatında Teşkilat Başkanı olarak görev yapan Recep Aslıyüksek, ve Esenler Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk ve Beykoz ilçe başkanlığında İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapan Elif Öksüz ise yedek listede kendilerine yer buldular.

Üsküdar önceki dönemlerde ilçe başkanı olarak görev yapan Halit Hızır, parti içi demokrasi hakem kuruluna, Ümraniye Rizeliler Birliği Başkanı Necmettin Birinci ise İl Disiplin Kuruluna seçildi.

Trabzon’dan ise Ahmet Kaan, Muammer Birdal, Yavuz Aksoy, Semiye Öztürk asıl listede yer alırken, Tarkan Burçak Uygun ve Muhammed Şirin yedek listede kendilerine yer buldular.

Öte yandan Ordu’dan 1, Gümüşhane’den 5, Bayburt’tan 2 ve Giresun’dan da 1 kişi yönetim listesinde yer aldı.

Muhammet Delal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

RİZE MUHTARLAR FEDERASYONU ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Per Şub 25 , 2021
Muhtarlar Federasyonu Başkanı Tuncay Maşalacı siyaset ve hizmet sektöründe yer alan kurum ve kuruluşları ziyaret ettiklerini söyledi