ACI GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Rize’de deniz suyundan kaynaklı korozyon nedeniyle risk taşıyan ve kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yıkılacak olan belediye bloklarındaki iş yerleri esnaflar tarafından tahliye edilince ortaya çıkan görüntüler olayın ciddiyetini ortaya koydu.

Rize'de Binalar Boşalınca Acı Gerçek Ortaya Çıktı
Rize'de Binalar Boşalınca Acı Gerçek Ortaya Çıktı galerisi resim 1

Rize’de deniz suyundan kaynaklı korozyon nedeniyle risk taşıyan ve Rize ticaretinin önemli bir kısmını içerisinde barındıran, 15 yılı aşkın süredir yıkımı konuşulan belediye bloklarının yıkımına sayılı günler kala tahliyesine başlandı. Belediye ve TOKİ yetkilileri alanda bulunan hak sahipleriyle bir araya gelerek, taşınma ve kira yardımını görüştü. Görüşmeler sonrasında bazı esnaflar iş yerlerini boşaltırken, bazılarının ise boşaltma işlemi devam ediyor. Esnafların dükkanları terk etmesiyle ortaya çıkan görüntü ise olayın ciddiyetini tam anlamıyla ortaya koydu. Boş dükkanlarda duvarların ufalandığı görülürken, paslanmış inşaat demirleri de gün yüzüne çıktı. Bazı işletmelerde ise kolonların ve kirişlerin dükkana yapılan tadilatlar esnasında kesildiği ve kolonlara ciddi zarar verildiği de gözlerden kaçmadı.

Rize'de Binalar Boşalınca Acı Gerçek Ortaya Çıktı galerisi resim 2
Rize'de Binalar Boşalınca Acı Gerçek Ortaya Çıktı galerisi resim 6
Rize'de Binalar Boşalınca Acı Gerçek Ortaya Çıktı galerisi resim 4
Rize'de Binalar Boşalınca Acı Gerçek Ortaya Çıktı galerisi resim 5

Muhammet Delal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

ARAÇ SAHİBLERİ DİKKAT

Paz Şub 28 , 2021
Rize Merkezde yarından itibaren Atatürk Caddesinin bazı bölümlerinde “Park İhlal Tespit Sistemi” uygulanacağı ve park ihlalinde bulunan sürücülere cezai işlem uygulanacağı duyuruldu.